Procedowanie władz
Król Minister Spraw Wewnętrznych Minister Finansów Minister Spraw Zewnętrznych Kortezy Trybunał Królewski Straż archiwum spraw wszystkie postępowania

Podsumowanie pracy Kortez VII kadencji

Dziś wraz wybiciem północy zakończyła się siódma kadencja Kortez. Bez wątpienia jest to odpowiedni czas na podsumowanie osiągnięć jakich udało się nam dokonać w trakcie jej trzymiesięcznego trwania.

Myślę, że nikt nie obrazi się jeżeli pozwolę sobie na zabranie w tej sprawie głosu. Pragnę podzielić się małymi spostrzeżeniami. Definitywnie najważniejszym z wydarzeń w trakcie trwania tej kadencji był wybór nowego króla. Prace nad tym procesem były długie i żmudne, ale w końcu się udało. Wraz z sukcesem chyba jednak zanikł zapał do dalszej pracy. Może być to kwestia niewystarczającej ilości czasu, a może i nie.
Rodzi to natychmiast pytania, czy faktycznie jest sens utrzymywać to państwo przy życiu?
Czy nie lepiej zakończyć działanie z godnością, niż gnić w agonii? Mimo pojawienia się wysypu pomysłów na zmiany, nie dopilnowaliśmy tego, aby te zmiany procedować. Aktywnych obywateli mamy niewielu, niewiele wiecej dzieje się też na forum. Można stwierdzić, że próby odtworzenia Lumerii spaliły na panewce. Czy jest sens klikania w systemie zbierając złoto, surowce i polując na jelenie, skoro nic więcej się tu nie dzieje? Z pewnością niedługo zostaną ogłoszone kolejne wybory, ale czy będzie jakikolwiek sens ich przeprowadzenia? Kwestię dyskusji w tym temacie pozostawiam królowi i pozostałym członkom minionej już kadencji. Zapraszam do zabrania głosu również tych obywateli, którzy choć klikają w system, nie są w stanie zabrać głosu ze względu na brak mandatu poselskiego.
(-) Adelaide von Hohenburg
Santiago Vilarte   
Adelaide von Hohenburg.
2024-06-30 09:56:00

Odpowiedz
Mnie się wydaje że koniec kadencji to 5 lipiec. :) Tak czy inaczej zbliżamy się do zmiany w składzie posłów do Kortez i trzeba faktycznie rozważyć co dalej. Jest nas mało i może należy znieść wybory oraz kadencyjność Kortez i do obrad dopuścić wszystkich obywateli. To można wprowadzić poprzez zmianę zapisów w Konstytucji. Tej nie udało się zmienić w obecnej kadencji więc jest to główne zadanie w następnej. Czy warto ten trud podjąć ? To już zależy od nas wszystkich. Myślę że najlepiej rozpisać referendum z zapytaniem o te kwestie.
ppłk Bruno wicehrabia Petrowicz Catalan
Pan na Vinbergu
Dowódca 1 Brygady Kawalerii Pancernej
Poseł Kortezów III i VII Kadencji
nikt nie polubił wypowiedzi
Bruno Petrowicz Catalan
2024-07-01 07:41:12

Odpowiedz
Zapomniałam, że mimo faktycznego rozpoczęcia się kadencji w przedostatni dzień marca, był poślizg w publikacji postanowienia. Skoro jednak zostały cztery dni do końca kadencji to można zaczynać podsumowywać dotychczasowe działanie. Czy będzie jednak sens w organizowaniu kolejnych wyborów trwających prawie dwa tygodnie? Kolejne tygodnie to prace nad zmianą konstytucji, uchwalenie zmian i ostatecznie rozwiązanie Kortez.
(-) Adelaide von Hohenburg
nikt nie polubił wypowiedzi
Adelaide von Hohenburg.
2024-07-01 15:16:34

Odpowiedz
Obywatele
Obywatelki
Delegaci do Kortezów

Ostatnie dni stanowią nie tylko dla mnie wyzwanie, a działalność w Lumerii jak widać ograniczyła się do pewnego minimum. Jednakże jestem pewny, że nie ma sensu, aby się załamywać i popadać w niezbędną panikę. Nie byłem świadomy, że kadencja Kortezów kończy się już niebawem i natychmiast zarządzę odpowiednie wybory, celem wyboru kolejnych reprezentantów narodu. Wierzę, że dalej jesteśmy w stanie obsadzić te 3 miejsca, jednocześnie nieprzychylnie patrząc na wizję powszechnego organu ustawodawczego z jednego prostego powodu - w gronie 3 aktywnych osób jest łatwiej wprowadzić zmiany, a pomimo tego, że nie jest nas tak wiele, to warto zachować jakieś pozory. Pomimo to, mam nadzieję, że uda się wprowadzić odpowiednie zmiany w przyszłej kadencji i liczę na wsparcie. W najbliższym czasie przewiduję wzmożoną aktywność i szczerze wierzę w to, że jestem w stanie wygospodarować na mikroświat więcej czasu. W tym również na Lumerię.

Niestety, pewnych rzeczy nie jestem w stanie przeskoczyć i pewne działania dalej wymagają ingerencji innych osób.

Dlatego też mam nadzieję, że udzielicie mi tego kredytu zaufania, a Wasza działalność w Lumerii nie ograniczy się do klikania - chociaż uważam, że to też jest potrzebne i stanowi ważny element życia w Królestwie.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
nikt nie polubił wypowiedzi
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
2024-07-01 21:11:35

Odpowiedz
Nowa wypowiedź