XXII Rocznica Królestwa Baridasu

Rysunek
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Bruno Petrowicz Catalan   Siobraux Courva-Yebana   Adelaide von Hohenburg.   
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
2024-06-23 18:46:36

Odpowiedz
W Zamku Królewskim w Almerze zaczynało się robić głośno. To właśnie dzisiaj, 25. czerwca w Królestwie Baridasu rozpoczęto świętowanie kolejnej, bo 22. rocznicy powstania kraju. Chociaż same obchody były kameralne, to jednak nie można było ukrywać, że o oprawę uroczystości bardzo dobrze zadbano. Eleganckie, chociaż skromne zdobienia zaznaczały, że dumne i wielkie państwo popadło tylko tymczasowo w kryzys, z którego jest w stanie się na spokojnie podnieść. Zagrały fanfary, usłyszeć można było śpiewany przez tysiące głosów hymn państwowy, po czym nastąpiła chwila przerwy.

Rysunek


W trakcie przerwy można było zobaczyć wielu zasłużonych Baridajczyków, ale również i Lumeryjczyków, których łączność z tradycją baridajską doprowadziła do zjednoczenia. Wspólne chwile szczęścia przykryte teraz przez smutki ciężkich czasów jednak pokazują światło na lepsze jutro.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Adelaide von Hohenburg.   Bruno Petrowicz Catalan   Siobraux Courva-Yebana   
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
2024-06-25 18:09:20

Odpowiedz
Minęło kilka chwil i rumor powoli ustał. Dopiero wtedy z tronu podniósł się JKM Sebastian I Fabian. Jego majestat oświetlił niemalże wszystkich na sali, a jego donośny głos wypełnił niemalże całą salę, wprawiając w zachwyt wszystkich obecnych.

Po chwili rozpoczął przemowę...


Obywatele! Obywatelki!
Ostatnie lata były dla Baridasu ciężkie. Niemalże już każdy zaczął zapominać o istnieniu Królestwa Baridasu, a Ci, którzy mieli go w sercach, zapomnieli o nim. Ciężkie lata w Księstwie Sarmacji, gdzie podpuszczeni przez Sclavińczyków oraz Teutończyków zniszczyliśmy budowaną przez lata przyjacielską relację z Sarmatami. Kolejne lata, gdzie wichrzyciele narodu dążyli do zapomnienia o tradycjach monarchistycznych kosztem przywrócenia republiki. Lata sporów, zakończone krytyczną sytuacją i autorytarną decyzją o wzięciu aktywnego udziału w wydarzeniach Błękitnego Października. Lata letargu w cieniu osamotnionej Unii Niepodległych Państw, gdzie Baridas miał dokonać swego żywota. Wreszcie, światło nadziei na lepsze jutro przyszło z Królestwem Lumerii. Światło, które nigdy nie rozbłysnęło, które nie oblało swoją mocą całej naszej krainy. Chociaż wszyscy dobrze wspominamy Henryka Krzysztofa, nie potrafił on zadbać o Królestwo Baridasu, pozostawione same sobie. Wszyscy wiemy, że Rafał Jan nie podołał ciężarowi korony królewskiej i nie zapowiadało się na to, aby cokolwiek w tym kierunku podążyło.

Nareszcie jednak dochodzimy do sytuacji, gdzie to Baridajczyk zasiada na tronie królewskim. Po latach panowania różnych osób na tronie Lumerii i Baridasu zasiada osoba, która od początku swojego mikronacyjnego żywota związana była z Baridasem właśnie.

22. rocznica powstania królestwa to jednak powód do radości - pomimo wielu ciężkich lat, wielu rocznic, których nie celebrowaliśmy, nadal trwamy, istniejemy, pamiętamy i jesteśmy gotowi, aby z każdym krokiem, każdą cegiełką budować wspólną przyszłość. Silną Lumerię i silny Baridas. To, co teraz zasadzimy w tym ogrodzie będzie naszą przyszłością. Ostatnie lata przyniosły tylko chwasty, wśród których płodne ziarno zniknęło. Od nas zależy, czy ponowie o nasze grządki nie zadbamy, czy pozwolimy chwastom przyćmić piękne kwiaty i płodne drzewa owocowe. Każda cegła będzie naszym krokiem ku wspólnemu domowi, którym jest Baridas i którym jest Lumeria.

Dlatego też chciałbym Sobie i Nam życzyć, abyśmy nie poddawali się. Pomimo przezwyciężenia pierwszego kryzysu konstytucyjnego, dalej musimy walczyć o lepsze jutro. Wygraliśmy bitwę, ale wojna dalej trwa. Udało nam się powołać Kortezy, udało nam się przeprowadzić elekcję Królewską, ale dalej nie udało nam się odblokować pełnego potencjału. Wierzę jednak, że jesteśmy w stanie o to zawalczyć i jestem pewny, że jesteśmy w stanie wygrać nie tylko kolejne potyczki, ale również całą wojnę.

Przed nami jednak jeszcze kilka zdarzeń, które będą następowały progresywnie. Teraz jednak życzę wszystkim udanej zabawy, udanej rocznicy, która nie jest powodem do tego, aby rozpaczać nad tym, jak jest źle, ale do tego, żeby radować się, że po tych wszystkich latach nadal trwamy i jesteśmy w stanie tę rocznicę celebrować.

WIWAT BARIDAS!
WIWAT LUMERIA!
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Adelaide von Hohenburg.   Bruno Petrowicz Catalan   Siobraux Courva-Yebana   
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
2024-06-25 18:32:33

Odpowiedz
WIWAT BARIDAS ! WIWAT LUMERIA ! WIWAT JKM SEBASTIAN I FABIAN !
ppłk Bruno wicehrabia Petrowicz Catalan
Pan na Vinbergu
Dowódca 1 Brygady Kawalerii Pancernej
Poseł Kortezów III i VII Kadencji
Siobraux Courva-Yebana   
Bruno Petrowicz Catalan
2024-06-25 19:59:33

Odpowiedz
Obywatele! Obywatelki

Dzień dzisiejszy jest świetna okazją, aby uhonorować jednego z zasłużonych Lumeryjczyków. Jego gotowość oraz zaangażowanie stanowią inspirację dla nas wszystkich, a wierność krajowi potwierdza tylko naszą decyzję o zaakceptowaniu jego wniosku. Niniejszym chciałbym obwieścić, że zdecydowałem o nadaniu stopnia podpułkownika wicehrabiemu Brunowi Petrowiczowi Catalanowi. Jego zaangażowanie w naszą społeczność i rozwój wojskowy jest niewiarygodne i uważam, że bardzo żałuję, nie mogąc w tym momencie nadać stopnia wyższego.

Odpowiednie postanowienie w tej sprawie jeszcze dzisiaj ujrzy światło dzienne w Dzienniku Praw. Tymczasem zachęcam Wicehrabiego do wygłoszenia kilku słów, zanim uhonoruję go odpowiednim odznaczeniem na mundurze.
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Siobraux Courva-Yebana   Santiago Vilarte   
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
2024-06-25 20:02:00

Odpowiedz
Ku chwale Królestwa Lumerii.

Wasza Królewska Mość bardo dziękuję za awans. Jest to dla mnie wielki honor móc służyć krajowi który obrałem za swój dom. Nas oficerów niewielu zostało w czynnej służbie, dlatego musimy podwoić nasze starania i wysiłki by zarówno Lumeria jak i Baridas odzyskały swój blask. Jeszcze raz bardzo dziękuję.
ppłk Bruno wicehrabia Petrowicz Catalan
Pan na Vinbergu
Dowódca 1 Brygady Kawalerii Pancernej
Poseł Kortezów III i VII Kadencji
Siobraux Courva-Yebana   
Bruno Petrowicz Catalan
2024-06-25 21:05:45

Odpowiedz
Nowa wypowiedź